Podróż biznesowa

Jaką formę podróży biznesowej wybieracie najczęściej?

Obecnie do wyboru jest kilka opcji; podróż pociągiem, samolotem, samochodem służbowym lub prywatnym oraz autokarem. Która z nich wydaje się najbardziej komfortowa, najszybsza i najbezpieczniejsza?

Samolot

  • Lot samolotem wydaje się najlepszą opcją ale wyłącznie dla dalekich podróży. Kiedy w grę wchodzi podróż krajowa do innego miasta, lot samolotem nie jest najlepszym wyborem. Pomimo szybkiej odprawy internetowej sama odprawa, wylot, lądowanie, oczekiwanie na bagaż zajmuje zbyt wiele czasu. Jest to minimum około godziny – dwóch więcej. Dodatkowo ceny biletów lotniczych w połączeniach krajowych nadal nie należą do najtańszych. Nie wspomnę już o małej ilości połączeń ;]. Inna opcja?

Pociąg

  • Podróż pociągiem to obecnie jedna z najlepszych opcji. Mamy w kraju pociągi wysokiej klasy, dzięki którym podróż jest komfortowa, bezpieczna i bardzo szybka. Korzystanie z internetu, gniazdka i innych udogodnień to już nie problem. Oferta obejmuje wiele połączeń krajowych, a ceny biletów nie przyprawiają o zawrót głowy. Dodatkowo bilet można kupić przez internet więc sami widzicie, że są same plusy.

Autokar

  • Podróż autokarem/autobusem to coraz rzadszy wybór Polaków. Ceny nie są zbyt wysokie jednak komfort jazdy i czas podróży skutecznie zniechęca. Na przeciw zdegustowanym klientom w Polsce chce wyjść PolskiBus, który już szykuje nowe, szybsze połączenia o wysokim standardzie. Sprawdzimy to za jakiś czas ;].

Samochód służbowy/prywatny

  • Zdecydowanie najczęściej wybierana opcja. Za paliwo płaci firma więc jest ekonomicznie, a do tego niezależnie. Sami decydujemy kiedy, gdzie i o której. Bez pośpiechu, wygodnie i tak szybko jak chcemy.

Ja wybieram opcję ostatnią, a wy?

Źródło zdjęć: mondial-assistance.pl