Polityk – trudny zawód?

Najtrudniejszy zawód w Polsce? To pytanie padło podczas jednego ze szkoleń, na którym miałem okazję uczestniczyć kilka dni temu. Dyskusja ‚popłynęła’ bo ile było osób, tyle odpowiedzi. Muszę przyznać, że pomimo zaciętego dialogu w końcu wybraliśmy wspólnie jeden zawód, który jest jednym z najtrudniejszych do wykonywania w obecnych czasach.

Ciekaw jestem waszych opinii? Z góry uprzedzę, że nie będzie to wcale… lekarz, astronauta, czy nauczyciel. Zawód, który w końcu wybraliśmy jest związany z obecną sytuacją jaka ma miejsce w naszym kraju. Domyślacie się już o kim mowa? Jeżeli myśleliście o… polityku, to macie rację! Tak, to właśnie polityk w naszej opinii jest jednym z trudniejszych zawodów.

Już słyszę jak ‚zalewa’ mnie fala hejtu ;]. Pewnie spora część z was nie zgodzi się z naszym wyborem bo przecież politycy to darmozjady, którzy nic nie robi tylko żyje za naszą pensję. Otóż pewnie mógłbym się zgodzić z wybranymi argumentami jednak to nie zmienia faktu, że polityka jest trudna – trudna i to bardzo ;].

W obecnej sytuacji w Polsce, kiedy państwo zostało podzielone na co najmniej dwie grupy, ‚hejt’ jaki się szerzy urósł do gigantycznych rozmiarów. Wszyscy oceniają, wydają brutalne i agresywne opinie, krzyczą, a nawet donoszą. Niezależnie od tego jakiej jestem opcji politycznej (bo uwierzcie, że to nie ma znaczenia), to co się obecnie dzieje jest słabe i smutne. Nie ma znaczenia, który polityk i z jakiej partii…, czy robi dobrze czy źle, jakie ma intencje i jak bardzo się stara, zawsze zostaje wyśmiany i agresywnie oceniony.

Zatem musicie przyznać, że zawód polityka to nie jest łatwa rola. Oczywiście coś za coś ale przecież pieniądze nie są najważniejsze, prawda ;]?

Źródło zdjęć: fakt.pl