Pożyczone?!

Dobrze napisane CV kilkukrotnie zwiększa szanse na zatrudnienie. Jakich błędów należy się wystrzegać? Zapraszam wszystkich na ostatni już post o tym, jak szybko znaleźć pracę.

Wiecie już gdzie warto zaglądać i dlaczego należy założyć konto na profesjonalnym serwisie społecznościowym. Kolejnym krokiem jest stworzenie dobrego curriculum vitae. Spisanie swoich osiągnięć oraz wypunktowanie pozytywnych cech raczej nie należy do zbyt skomplikowanych – pozornie. Popełniamy szereg błędów, które eliminują nas z wyścigu o wymarzone stanowisko, już na samym wstępie. O literówkach i o tym jak sprawdzić czy twoja aplikacja trafiła do spamu, przeczytacie tutaj. Dzisiaj kolejna ‚dawka’, tego czego NIE ROBIMY ;].

BŁĘDY STYLISTYCZNE

  • Błędy logiczne lub/i stylistyczne nie są mile widziane w żadnym CV czy też liście motywacyjnym. Mogą świadczyć o słabej znajomości języka ojczystego ale także o niechlujstwie i brakach w wykształceniu. Niezależnie od tego na jakie stanowisko aplikujesz, twoje CV oraz listo motywacyjny nie mogą zawierać takich błędów. Jeżeli nie masz pewności czy dobrze przygotowałeś dokumenty, polecam oddać je w ręce specjalisty, który rzetelnie je sprawdzi.

ZNALEZIONE… NIE KRADZIONE

  • Pod żadnym pozorem nie wolno, ‚pożyczać’ CV od innych! Mam tu na myśli także, kopiowanie poszczególnych fraz. Prawidłowo napisane CV to praca autorska, samodzielna. Należy podać wyłącznie fakty dotyczące swojej osoby. Pracodawcy są doskonale zaznajomieni z treścią powielanych CV. Pamiętajcie, że oni również mają dostęp do internetu ;].

Źródło zdjęć: workingin-newzealand.com