Praca – bloger?!

Najbardziej popularna praca na rynku wśród młodych ludzi? Nie, to nie będzie lekarz, prawnik czy weterynarz. Te wszystkie zawody wymagają długich i trudnych studiów, które kończą tylko najlepsi. Jest za to inny ‚zawód’, który nie wymaga ukończenia żadnej szkoły, a jedyne co trzeba mieć to pomysł na siebie i siłę przebicia. Mowa oczywiście o zawodzie… blogera!

Tak, nie pomyliłem się, bycie blogerem można uznawać jako zawód i to całkiem opłacalny ale po kolei ;].

Kto może zostać blogerem?

  • Blogerem może zostać każdy, niezależnie od wykształcenia czy zasobności portfela. Bloger, który ma szansę zaistnieć powinien jednak mieć pewne cechy, które pomogą mu odnieść sukces. Blogerzy muszą być wytrwali, ponieważ zanim blog zacznie przynosić zyski może minąć dużo czasu. Kolejną cechą jest obowiązkowość. Ta cecha jest niezbędna, ponieważ początkujący bloger aby zdobyć czytelników i zaskarbić ich sympatię musi dodawać wpisy często i regularnie. Przydaje się również tzw. ‚lekkie pióro’ – dobrze i ciekawie napisane posty to podstawa bloga, który ma być najlepszy. Nie możemy także zapomnieć o znajomości internetu i obsługi komputera – ta wiedza przyda się podczas tworzenia i wrzucania postów na stronkę.

Sukces blogowania w dużej mierze zależy od tego co się będzie na nim pojawiać. Najbardziej popularne są blogi z dziedziny mody, urody, motoryzacji czy chociażby blogi kulinarne i ostatnio coraz bardziej popularne, blogi młodych mam. Niezależnie od profilu bloga jest jedna zasada. Musi być ciekawie, intrygująco i na tyle estetycznie aby czytelnik do nas wracał!

Źródło zdjęć: geekmedia.dk