Praca na obczyźnie cz. II

Co zrobić aby szybko zaaklimatyzować się w obcym kraju?

Pozwólcie, że podzielę się z wami wskazówkami, dzięki którym praca oraz pobyt za granicą stanie się dla was przyjemny. Kilka dni temu miałem okazję napisać pierwszy post z tej serii w związku z czym zainteresowanych odsyłam tutaj, a dzisiaj zapraszam na kolejny.

Budowanie tożsamości w miejscu w którym mieszkasz. Pracując i żyjąc w innym państwie na stałe, warto pomyśleć o tym aby stać się pełnoprawnym obywatelem. Nie mam tu na myśli kwestii formalnych lecz kulturowe. Im mocniej zaangażujesz się w życie miasta, poznasz więcej ludzi tym szybciej odnajdziesz się w nowym miejscu co z pewnością pozytywnie zaowocuje zarówno w sprawach biznesowych jak i prywatnych.

Rozpoczęcie życia oraz pracy w nowym miejscu wymaga również sfinalizowania wszystkich istotnych spraw w starym. Nowy rozdział najlepiej rozpocząć na spokojnie, bez niepotrzebnego stresu i nerwów. Dzięki temu maksymalnie poświęcisz się nowej pracy.

Na koniec najważniejsze czyli tzw. networking. Bardzo ważne na ścieżce kariery zawodowej jest to aby rozbudowywać swoje CV. Networking czyli wymiana kontaktu z innymi pracownikami różnych firm to coś bardzo popularnego za granicą. Nawiązywanie kontaktów zawodowych sprzyja rozwojowi. Nigdy nie wiesz czy i kiedy przyda ci się pomoc w branży!

Mam nadzieję, że moje wskazówki okażą się przydatne. Praca poza granicami naszego kraju może okazać się trudna – nie tyle fizycznie co psychicznie. Myślę, że większość wyjeżdżających osób nie spodziewa się, a nawet nie myśli, że może mieć problem z aklimatyzacją. Warto otaczać się jak największą ilością przyjaciół.

Źródło zdjęć: egospodarka.pl