Praca, praca, praca…

Poszukiwanie pracy to temat, który wraca na łamy mojego bloga jak bumerang. Trudno się dziwić. Na pracę ‚skazani’ jesteśmy wszyscy. Oczywiście wymiar i rodzaj pracy zależy od wielu czynników jednak niezmienny pozostaje fakt, że praktycznie każdy na tym świecie… pracuje. No właśnie, skoro ponownie mówimy o pracy, pozwólcie, że dzisiaj zajmę się pracą w… 2017 roku ;].

Co zrobić aby dostać swoją wymarzoną pracę? Jakie cechy powinni mieć kandydaci na najlepsze stanowiska?

  • Okazuje się, że odpowiedź wcale nie jest taka trudna. Niezależnie od rodzaju stanowiska na jakie aplikują kandydaci jest szereg cech, które powinni mieć, jeżeli chcą być wybrani ;]. Eksperci w tej dziedzinie podali – dokładnie pięć specjalizacji ;]. Zanim jednak przejdę do tych specjalizacji pozwólcie, że napiszę kilka słów o tym, kiedy jest najlepszy czas aby zacząć szukać zatrudnienia.
  • Najnowsze badania jasno pokazują, że najwięcej chętnych na nowe stanowiska pracy jest w okresie jesienno zimowym. To właśnie wtedy lubimy podejmować nowe wyzwania, a strach przed nieznanym spychamy na boczny tor. Październik i listopad to miesiące w których serwisy odnotowują największą liczbę zgłoszonych aplikacji. Dlatego też firmy rekrutujące postanowiły się dopasować do tego trendu i właśnie w tym czasie szykują najwięcej ofert. Bardzo ważne jest aby kandydaci na nowe stanowiska pracy pamiętali o tym, że pracodawcy lubią podejmować decyzję dopiero w styczniu ;]. Zatem moi drodzy bez pośpiechu. Jest czas na dopracowanie listu motywacyjnego i CV!

Źródło zdjęć: bogatebraniewo.pl