Praca z domu – plusy?

Dzisiaj chciałbym wszystkich zaprosić na nowy post o pracy z domu;).

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób wybiera opcję pracy zdalnej – oczywiście jeżeli jest taka możliwość. Jakie są plusy zdalnej pracy?

  1. Przede wszystkim mniej stresu ;). Tak to już jest, że w swoim, znajomym otoczeniu czujemy się bezpieczniej, a co za tym idzie? Jesteśmy bardziej zrelaksowani. Kiedy nie czujemy na swoich plecach ‚oddechu’ szefa i swoich zawziętych współpracowników możemy się wyluzować dzięki czemu stajemy się zdecydowanie bardziej wydajni, szybciej myślimy, a przez to jesteśmy maksymalnie efektywni w swojej pracy.
  2. Kolejnym niewątpliwym plusem jest… wygoda. Tak, to chyba jeden z największych plusów pracy z domu ;). Przede wszystkim odpada nam codzienny dojazd do firmy czyli oszczędzamy mnóstwo czasu. Także nie tracimy pieniędzy na benzynę czy też na bilety na dojazd do miejsca pracy.
  3. Jeszcze innym plusem zdalnej pracy jest swoboda w zarządzaniu swoim czasem. To pracownik będzie decydował o tym, kiedy zrobi sobie krótką przerwę. Oczywiście wymiar godzin jest taki sam ale jak już wyżej wspominałem – nie czujesz oddechu na plecach swojego szefa… ;).
  4. Kolejnym bardzo dużym plusem są… większe zarobki. Niestety w Polsce jest to jeszcze rzadkość, ponieważ z dziwnych i niezrozumiałych względów praca zdalna jest gorzej opłacana niż stacjonarna. Na zachodzie pracownikowi zdalnemu należy się większa pensja co wydaje się logiczne, ponieważ odpada wiele kosztów. Pracodawca nie musi opłacać dodatkowego miejsca pracy w swojej firmie!

Jakie są minusy? O tym napiszę już niebawem.

Źródło zdjęć: w-spodnicy.ofeminin.pl