Pracownik po 50… czyli dyskryminacja ze względu na ‚podeszły’ wiek ;]

Mój poprzedni post jest o dyskryminacji w miejscu pracy. Możecie znaleźć tam definicję oraz to co jest uznane przez prawo jako przejaw dyskryminacji. Dzisiaj natomiast chciałbym się zająć obecną i realną sytuacją w miejscu pracy czyli czy faktycznie mamy do czynienia z dyskryminacją, a jeżeli tak to najczęściej w jakiej formie? Poniższa kolejność wynika z przeprowadzonych w internecie testów.

Jak pokazują badania najbardziej dyskryminowane są… osoby starsze czyli grupa społeczna na rynku pracy po 50 roku życia, a także niepełnosprawni! Na kolejnym miejscu są byli więźniowie, młode matki z dziećmi, długotrwale bezrobotni, czy też młode i niedoświadczone osoby, które dopiero co zaczynają swoją podróż z zatrudnieniem. Zgadzacie się z takim wyborem ludzi?

Niestety ja muszę się zgodzić chociaż nieco bym przestawił kolejność.

Osoby starsze czyli te uznane po 50 roku życia są dyskryminowane ze względu na wiek czy słusznie? Absolutnie nie! W mojej opinii 50 letnie osoby to młodzi, pełni życia i doświadczeni pracownicy! Coś o czym bezwzględnie należy pamiętać to… doświadczenie. Bez niego nic nie dadzą nam książki, dyplomy ukończonych prestiżowych szkół czy ponad przeciętna liczba szkoleń. Te wszystkie dokonania mało znaczą bez doświadczenia, a również należy pamiętać, że doświadczeniem można się dzielić! Zatem szanujmy starszych kolegów od których jeszcze dużo możemy się nauczyć ;].

Więcej o dyskryminacji pewnych grup społecznych napiszę już niedługo dlatego zapraszam gorąco na mój najnowszy post :].

Źródło zdjęć: ephe.pl