Produktywnym być… cz.3

No i tak dotarliśmy już do ostatniego wpisu z cyklu „Jak być produktywnym”. Mam nadzieję, że przeczytaliście moje dwa poprzednie wpisy i już zastosowaliście się do zaproponowanych przeze mnie rad? Jeżeli tak to z chęcią posłucham opinii dlatego odsyłam do komentowania. A może ktoś z was ma inne rady i wskazówki, którymi chciałby się podzielić? Z przyjemnością dowiem się czegoś nowego i wymienię się doświadczeniami! Oczywiście negatywne i konstruktywne komentarze także mile widziane. Dorze, w takim razie teraz zapraszam wszystkich do mojego małego poradnika.

  • Punkt dziesiąty związany jest z takim pojęciem jakim jest perfekcjonizm. Ludzie wysoce produktywni należą do perfekcjonistów. Jest to zarówno dobra ale i negatywna cecha jednak w przypadku osób produktywnych jest to wyłącznie pozytywna cecha. Takie osoby są produktywne wyłącznie wtedy, kiedy ich praca ma SENS i CEL. Niezależnie od tego czy perfekcjonizm będzie dotyczył małych i mniej istotnych zadań czy dużych i ważnych. Osoby produktywne nawet podczas zmywania podłogi robią to doskonale ;].
  • Przedostatni, jedenasty punkt dotyczy oddelegowania zadań. Produktywni (tak ich nazwijmy) wiedzą, kiedy i komu oddelegować zadania tak aby były dobrze zrealizowane. Ich dużym plusem jest łatwość doboru zadań do predyspozycji i umiejętności pracowników. Oczywiście należy pamiętać, że ta umiejętność to kwestia wprawy i czasu. Przy okazji oddelegowania zadań produktywni nigdy nie zapominają o takich słowach jak: proszę i dziękuję!
  • No i punkt dziesiąty. Produktywni wychodzą z założenia, że najważniejsze jest to co już osiągnęliśmy, a nie to co nam jeszcze zostało! Taki sposób myślenia eliminuje niepotrzebny stres – polecam!

Źródło ikony wpisu: produktywnie.pl