Profesjonalizm na rozmowie kwalifikacyjnej cz. 1

Rozmowa kwalifikacyjna to stresujący moment dla większości kandydatów o pracę. Najpierw chwile euforii związane z faktem, że ‚ktoś’ jest zainteresowany naszą osobą, a następnie chwile grozy czyli jak się przygotować do rozmowy? I tutaj pojawia się odwieczny problem większości kandydatów – jak się ubrać, żeby dobrze wypaść? Dzisiaj postaram się odpowiedzieć na to istotne pytanie!

Zanim dojdzie do rozmowy kwalifikacyjnej musimy się odpowiednio przygotować i nie chodzi tylko o przygotowanie i dopracowanie swojego CV. Równie ważny jak nie ważniejszy jest… strój! Tak, nie bez powodu mówi się, że to właśnie kilka pierwszych sekund jest najważniejszych bo liczy się pierwsze wrażenie. Zatem jak się ubrać? O czym pamiętać, a czego się wystrzegać?

  1. Najważniejsze jest to, żebyśmy zawsze prezentowali się schludnie, czysto i abyśmy byli zadbani. Pierwsze wrażenie robimy tylko raz i powinniśmy przemyśleć to jak chcemy być odebrani. Czy zależy nam na tym aby rekruterzy odebrali nas jako profesjonalistów? Myślę, że znacie odpowiedź na większość tych pytań. Każdą z rozmów kwalifikacyjnych należy potraktować poważnie i profesjonalnie zatem należy to również przedstawić swoim ubiorem – swoją osobą. Schludny strój to świeży, wyprasowany i zadbany ubiór. Oczywiście to samo tyczy się fryzury, makijażu czy chociażby paznokci, które powinny być czyste.
  2. Makijaż powinien być delikatny. Unikajmy krzykliwych i ostrych kolorów, które odstraszają. Pamiętajcie, że podczas rozmowy najważniejsze są nasze kwalifikacje i profesjonalizm, a wszystko to co jest krzykliwe i niechlujne skutecznie zaburzy proporcje pomiędzy tym co mamy w CV, a tym jak wyglądamy i kim jesteśmy!

Źródło zdjęć: studentpraca24.pl