Profesjonalizm na rozmowie kwalifikacyjnej cz. 2

O czym jeszcze powinniście pamiętać zanim wybierzecie się na rozmowę kwalifikacyjną? Jest kilka prostych zasad o których musicie pamiętać i których należy przestrzegać aby wypaść pozytywnie. Pozwólcie, że podzielę się z wami swoim wieloletnim doświadczeniem :].

  • Wiecie już, że aby wypaść profesjonalnie musicie pamiętać o najważniejszej zasadzie: schludnie! Nie wiecie natomiast, że obowiązuje jeszcze jedna bardzo ważna zasada. Wybór stroju zależy od… stanowiska na jakie aplikujecie. I tak, każdy zawód rządzi się innymi prawami. Inaczej powinien wyglądać kandydat aplikujący do działu marketingu i reklamy, a inaczej osoba, która chce pracować w dziale IT. Dział marketingu rządzi się swoimi prawami ale jest jedna zasada – powinno być kreatywnie więc garnitur niekoniecznie jest idealnym ubiorem ;]! Podobnie będzie w przypadku działu IT gdzie wystarczy koszula. Tak jak już pisałem wcześniej, najważniejsze, żeby pamiętać o tym aby dostosować się do okoliczności.
  • Z pewnością część z was uważa, że nie strój jest najważniejszy i tak naprawdę nie ma większego znaczenia jak wyglądamy. Otóż jest to błąd. Strój kandydata powinien być dobrze dobrany do okoliczności, ponieważ to wyraża szacunek do sytuacji. Przykładowo – jeżeli na rozmowę o pracę na stanowisko w dziale obsługi klienta w banku przyjdzie osoba z krzykliwym makijażem, tatuażami na dłoniach, a do tego w wymiętej koszuli, rekruter będzie miał proste zadanie. Nie zatrudniać ;] niezależnie od tego co ma w CV.

Każdy zawód zobowiązuje do określonego stroju, określonego zachowania i jest to normalne w świecie ludzi dorosłych. Pytanie czy jesteście dorośli ;]?

Źródło zdjęć: tipy.interia.pl