Propozycja współpracy – o co pytać?

Byłeś na rozmowie o pracę i właśnie dostałeś telefon, że zapraszają cię na spotkanie w celu propozycji współpracy? Jeżeli tak to jesteś szczęśliwcem i gratulacje ;]! Bardzo prawdopodobne, że twój entuzjazm i podekscytowanie jest na tyle duże, że podczas spotkania zapomnisz zapytać o kilka istotnych dla siebie kwestii. Należy pamiętać, że nie tylko rozmowa rekrutująca jest ważna. Równie ważna, a może i ważniejsza jest ta, kiedy będziesz rozmawiał o warunkach swojego przyszłego zatrudnienia.

pobrane

O czym należy pamiętać i o co warto zapytać? Służę pomocą ;).

Jeżeli nie miałeś okazji zapytać o szczegóły zatrudnienia to teraz najwyższy czas aby to nadrobić. Jest kilka istotnych kwestii, które lepiej ustalić zanim podpiszesz umowę o pracę.

  1. Oczekiwania i cele wobec firmy ale i twojego stanowiska pracy. Dzięki temu pytaniu zorientujesz się jak intensywny nacisk pracodawca kładzie na zespół i jakość świadczonych usług. Dodatkowo jest duża szansa, że w trakcie rozmowy dowiesz się w jaki sposób i jak mocno są rozliczanie pracownicy.
  2. Dodatki płacowe – czy są, a jeżeli tak to w jakiej formie. Ważne jest abyś wiedział czy masz szansę na premie!
  3. Dodatki pozapłacowe – tutaj temat jest bardzo szeroki. Do dodatków można zaliczyć karnety na siłownię, basen, darmowy parking, wszelkiego rodzaju zniżki ect.
  4. Ubezpieczenie prywatne – wiele firm ma podpisaną umowę z dużymi placówkami dzięki czemu prywatna opieka medyczna jest w tzw. ‚pakiecie’.
  5. Awans – pytanie o awans to rzecz podstawowa. Należy wiedzieć, że nie każdy pracodawca przewiduje możliwość awansowania!
  6. Szkolenia – dzięki, którym będziesz mógł się rozwijać i poszerzać swoje horyzonty.
  7. Nadgodziny – czy się zdarzają, a jeżeli tak to jak często i w jaki sposób są rozliczane.
  8. Podwyżka – zawsze należy zapytać o to czy jest szansa na podwyżkę, od czego jest uzależniona i ile razy w roku możesz się jej spodziewać.

Powyższe pytania powinny wyjaśnić wiele nurtujących i problematycznych kwestii już na początku dzięki czemu unikniesz nieprzyjemnych sytuacji.

Źródło zdjęć: themuse.com