Przeżuwacze gum?

Tak jak zawód testera do oceny chrupkości i smaku chipsów jest dla mnie wymarzoną robotą tak podziwiam testerów do oceny… gum do żucia!

  • Zawód przeżuwacza gum ‚zaistniał’ chociażby dzięki dużej firmie Cadbury, która postanowiła zatrudnić do swojego laboratorium testerów gum do żucia. Takie osoby miałyby oceniać gumy do żucia pod kątem ich smaku, zapachu ale także i ich ‚żywotności’. Wiadomo, że każda guma ma swoją ‚żywotność’ i po prostu w pewnym momencie żucia całkowicie traci swój smak, zapach i przyjemną elastyczność. Przeżuwacze gum muszą zatem się skupić na tym aby wyłapać, kiedy następuje ten moment tak by w laboratorium mogli popracować nad jakością i trwałością.
  • Jak wam się podoba taki zawód? Osobiście muszę się przyznać, że nie przepadam za gumą do żucia i od kiedy pamiętam nigdy za nią nie przepadałem. No, może z małym wyjątkiem – pamiętam jak dawno temu były popularne gumy ‚Turbo’, które w środku miały naklejki, które oczywiście zbierałem ;]. Gumy zazwyczaj oddawałem kolegom, a sam zachowywałem naklejki.
  • Zatem przeżuwacz gum to dla mnie wyjątkowo dziwna profesja i zdecydowanie nie dla mnie. Swoją drogą ciekaw jestem jak przeżuwacze gum radzą sobie z bólem głowy bo z tego co wiem długie przeżuwanie, a oni robią to po kilka godzin dziennie, może powodować silny ból głowy czy chociażby żuchwy. Być może praca przeżuwacza gum jest sezonowa i często dochodzi do zmian personelu ;]?

Niezależnie od mojej opinii z pewnością wśród was znajdzie się ktoś komu taka praca sprawiłaby wiele radości zatem szukajcie ogłoszeń ;]!

Źródło zdjęć: livescience.com