Przyszłościowe zawody

Mamy początek 2016 roku więc z pewnością wielu z was już zdążyło przygotować listę celów na nowy rok. Ja dzisiaj chciałbym zająć się zawodami przyszłości. Jesteście zainteresowani jakie zawody będą najbardziej opłacalne? Ja tak i dlatego właśnie zrobiłem mały research ;].

Jak się okazuje nie było zaskoczenia. Zakładałem, że zawodami przyszłości będą te związane z komputerami i internetem oraz z nauką.

  • Badania pokazują, że najbardziej prężnymi zawodami będą te, które obecnie dynamicznie się rozwijają. Wszyscy związani ze środowiskiem informatycznym i telekomunikacją mogą już zacierać ręce. Pracy będzie jeszcze więcej, zarobki pójdą w górę, a dobrze wykształconych specjalistów z doświadczeniem będzie coraz mniej. Podobnie sytuacja ma wyglądać w sektorze biotechnologii, nanotechnologii oraz ekologii czy energetyki. W tych dziedzinach specjaliści mogą być spokojni.
  • Oczywiście powyższe dziedziny nie należą do tych ‚łatwych’ bo nie każdy może zostać programistą czy biotechnologiem. Do tego potrzeba wyższych studiów i mądrej główki ;]. Na szczęście osoby, które działają w mniej wymagającej branży również nie muszą się martwić. Badacze przewidują, że zawodami przyszłości będzie również praca copyrwitera, projektanta stron internetowych czy chociażby analityka ruchu stron www.

Jak sami widzicie zawody przyszłości są ściśle związane z internetem i nauką. Świat pędzi, a my musimy nadążać dlatego już teraz warto pomyśleć o dodatkowych kursach, szkoleniach czy też studiach podyplomowych. Nie dajmy się zaskoczyć przyszłości ;]!

Źródło zdjęć: thatsreallypossible.com