Rekrutacja

Czy wiecie jak powinna wyglądać prawidłowa rekrutacja oraz jakie cechy powinien mieć idealny kandydat?

Poniższy wpis nie jest skierowany wyłącznie do pracodawców! Wskazówki, które zaproponuję przydadzą się także samym kandydatom aplikującym na wybrane stanowisko pracy. 92c82377e775058e9fab6423e1ce8ee9fbbb595fJeżeli chcesz zatrudnić idealnego pracownika albo jeżeli chcesz zostać idealnym kandydatem to zachęcam do lektury :].

Czynniki determinujące:

  • Uczciwość i lojalność – dobry rekrutant doskonale wyczuje kandydata i to czy nie za bardzo koloryzuje podczas rozmowy kwalifikacyjnej! Lepszy szczery i lojalny pracownik, który szybko się uczy niż błyskotliwy i cwany oszust, który lawirowanie i kombinowanie ma we krwi.
  • Pozytywna energia do działania – siła, uśmiech i zapał do pracy to cechy bardzo pozytywne, które mogą przeważyć przy decyzji o zatrudnieniu. Osoby apatyczne i powolne mogą negatywnie wpłynąć na pracę i efektywność całego zespołu dlatego należy się ich wystrzegać!
  • Umiejętność samodzielnego działania i podejmowania decyzji – najlepiej sprawdzić to na przykładzie krótkiego testu podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Oczywiście podczas oceny należy wziąć pod uwagę stresujące i mało komfortowe okoliczności.
  • Umiejętność realizacji celów – ta umiejętność to absolutne minimum, które musi posiadać każdy pracownik niezależnie od pełnionego stanowiska.
  • Chęć do nauki, rozwoju, zdobywania dodatkowych doświadczeń i podnoszenia kwalifikacji – podczas rozmowy kwalifikacyjnej należy się upewnić, że kandydat chce się rozwijać i nie boi się nowych wyzwań!

Na powyższe cechy powinniście zwrócić uwagę podczas rozmowy z kandydatem na stanowisko. Pamiętajcie, że najważniejszy jest człowiek – CV to tylko dodatek ;].

Źródło ikony wpisu: ekon-plus.info.pl