Spotkanie biznesowe na stojąco ;]

Przeciętny Polak aż ¼ swojego czasu spędza w pracy za biurkiem. Siedzący tryb życia sprzyja wielu poważnym chorobom. Co możemy zrobić aby temu przeciwdziałać?

Wiecie już, że bardzo ważne dla naszego zdrowia są… spacery. Pisałem o tym w swoim poprzednim poście. Dzisiaj natomiast chciałbym podać Wam więcej przykładów na wprowadzenie spacerów w siedzący tryb pracy ;]. Codziennie co najmniej godzinę rozmawiacie przez telefon służbowy? Nic prostszego! Zamiast siedzieć podczas rozmowy starajmy się… chodzić :]. Im częściej tym lepiej.

  • Innym sposobem jest spacer podczas przerw na lunch. Zamiast siedzieć przy biurku, pójdźmy na spacer z kanapką w dłoni. Zamiast jeść w firmowym barku, przejdźmy się do baru ulicę dalej. Wszystko byle więcej ruchu :].
  • Jeszcze inną propozycją są… schody! Tak, w co najmniej połowie dużych firm mamy do czynienia z windą – zatem winda, niech odejdzie w zapomnienie i wybierzmy schody! Codzienne spacery po schodach z pewnością pozytywnie odbiją się na naszym zdrowiu.
  • Spotkania biznesowe to kolejne pole do popisu dla aktywnych. A może by tak spróbować… na stojąco? Raczej nikt nie powinien mieć do ciebie pretensji o to, że wolisz postać ;].

Myślę, że to kilka propozycji w zupełności wystarczy. Są proste do wykonania, wcale nie wymagają dobrej kondycji, a za to mają niesamowicie pozytywny wpływ na zdrowie. Jedyne o czym teraz będzie musieli pamiętać to… konsekwencja! Badania pokazują, że wystarczy już 30 dni na to aby organizm odczuł pozytywne zmiany! Tyle też czasu potrzeba aby codzienna aktywność fizyczna stała się dla was nawykiem. Do dzieła :]!

Źródło zdjęć: shutterstock.com