Sprzątacze gum do żucia – bardzo pożyteczny zawód!

Miałem już okazję pisać o dziwnej pracy przeżuwacza gum ale za to nie miałem okazji pisać o chodnikowym sprzątaczu… gum do żucia! Zapraszam wszystkich na kolejnego posta o najdziwniejszych zawodach świata – enjoy ;]!

Zdarzyło wam się wdepnąć w gumę do żucia na chodniku? Myślę, że każdego z was spotkała chociaż jedna taka sytuacja w życiu. Błahy problem, do którego tak naprawdę nikt z nas nie przywiązuje wagi. Jedyne co denerwuje – a może zdenerwować bardzo ;], to czyszczenie podeszwy obuwia z resztek gum. Trudne i trzeba nieźle się namachać zanim całkowicie wyczyścimy buty. Po fakcie zapominamy o nieprzyjemnym incydencie i ‚wędrujemy’ dalej.

  • To jedna strona medalu ale jest i druga. Nie wiem czy wiecie ale praca sprzątacza gum do żucia jest bardzo… pożyteczna! Już tłumaczę dlaczego. Ptaki żywią się wszelkiego rodzaju resztkami, które znajdą na ulicach, chodnikach, w parkach itp. itd. Zazwyczaj są to małe, białe okruszki, które leżą sobie na ziemi. Z pewnością nie będzie dla was odkryciem fakt, że wyrzucona z buzi guma do żucia wyglądem przypomina właśnie takie okruszki. Ptak nie jest w stanie rozpoznać czy to kuleczka chleba czy guma do żucia. Zorientuje się dopiero w momencie, kiedy połknie gumę, a wtedy jedyne co ją czeka to śmierć.

Niestety świadomość ludzi jest jeszcze zbyt mała w tym zakresie dlatego zawód chodnikowego sprzątacza gum do żucia jest jak najbardziej potrzebny. Z pewnością gdyby zwierzęta umiały mówić wyraziłyby swoją dozgonną wdzięczność ;]. Jeżeli o tym nie wiedzieliście to przekazujcie to ‚info’ dalej :]!

Źródło zdjęć: maintenanceresourcesinc.com