Stacje benzynowe: Jak znaleźć odpowiednią?

Prowadzenie własnej firmy oznacza częste, niekiedy dalekie podróże. To wiąże się z koniecznością tankowania na nieznanych nam stacjach benzynowych. Na co warto zwrócić uwagę uzupełniając paliwo w trasie? Zapraszam do lektury.

Wielu kierowców ma swoje ulubione stacje benzynowe, na których tankuje w miejscu swojego zamieszkania, bądź okolicy. Wyjeżdżając w dalszą podróż, zwłaszcza, gdy w dany rejon jedziemy po raz pierwszy mamy jednak do czynienia ze swego rodzaju loterią. Do takiej trasy warto jednak się przygotować przed wyjazdem. Co jakiś czas Inspekcja Handlowa przeprowadza kontrolę stacji benzynowych z całej Polski. Jej wyniki są publikowane przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Z nich dowiemy się, w których punktach badane próbki nie spełniały normy.

Kolejnym sposobem na znalezienie dobrej stacji jest posiadanie CB radia. Większość „mobilów” to zawodowi kierowcy, którzy mogą nam podpowiedzieć, gdzie warto tankować, a także, gdzie trafimy na najniższe ceny.

Przed wyjazdem warto też poszperać trochę w Internecie. W sieci nie brakuje stron, na których znajdziemy mapki ze stacjami benzynowymi, a także informacje o cenach (aktualizowane w miarę możliwości na bieżąco).

Jeśli chodzi o ceny, to mniej za paliwo zapłacimy na stacjach samoobsługowych. Wynika to z tego, że takie punkty nie zatrudniają obsługi. Benzynę nalewamy tam sobie sami i płacimy kartą przy dystrybutorze. Sieć prowadząca takie stacje wycofuje je jednak z Polski, bo mimo korzystnych cen nie przynoszą one takich zysków, jak stacje ze sklepami. Wielu kierowców wybiera takie punkty, gdyż oprócz paliwa mogą tam kupić oleje, płyny, czy akcesoria samochodowe, a także wypić kawę, lub zjeść hot doga.