Sukces coraz bliżej…

Mój dzisiejszy post jest już kolejnym z serii o tym jakie cechy posiadają osoby, które odniosły sukces. Możecie potraktować moje wpisy jako taki mały poradnik co zrobić aby zbliżyć się do osiągnięcia celu. Badania pokazują, że osoby, które osiągnęły sukces łączy jedna wspólna cecha – odporność psychiczna. Niewątpliwym plusem jest fakt, że można ją sobie wypracować :]. Sprawdźcie jak ;].

  • W słowniku osób, które osiągnęły sukces nie ma takiego słowa jak… porażka. To pojęcie zostało zamienione na inne – informacja zwrotna. O co chodzi? Jest to zasada, którą kierują się wszyscy odporni psychicznie i przyznam szczerze, że jest to złota zasada, którą wszyscy powinniśmy się kierować niezależnie od tego w jakiej dziedzinie życia działamy, zawodowo czy prywatnie. Dzięki takiemu podejściu, problemy i niepowodzenia nabiorą zupełnie nowego znaczenia. Zamiast się dołować, wyciągniemy wnioski co zrobić aby następnym razem poszło nam lepiej. Takie działanie spowoduje, że szybko zaczniemy się posuwać do przodu i zyskamy więcej energii i motywacji do działania, a przecież o to nam chodzi.
  • Odporni psychicznie to także osoby, które nie boją się krytyki. Dlaczego? Krytykę przyjmują z pokorą ale nie skupiają się na niej. Ich myśli kierują się ku temu jak zbliżyć się do sukcesu. Nie rozpamiętują, nie koncentrują się nad negatywnymi opiniami na ich temat. Należy pamiętać, że ile osób tyle opinii i nie każda może być pozytywna. Konstruktywna krytyka zostaje przyjęta, wnioski wyciągnięte i… do roboty ;]. Polecam spróbować – praktyka czyni mistrza!

Źródło zdjęć: profesjonalny-doradca-zawodowy.blogspot.com