Świąteczne spotkanie w pracy po pracy… ;]

Mamy listopad, a co za tym idzie, już niedługo Święta Bożego Narodzenia :]. To czas magiczny i z pewnością większość z was nie może się już doczekać Wigilii – także tej ‚biurowej’. No właśnie, jak wyglądają dzisiejsze spotkania wigilijne w towarzystwie kolegów i koleżanek z pracy? Jakie są najbardziej popularne miejsca na Wigilię firmową? Jak ubrać? Czy wypada zabrać swojego partnera? Dzisiaj postaram się odpowiedzieć na te wszystkie pytania :].

Zacznijmy od miejsca.

  • Od kilku lat najbardziej popularnym miejscem na spotkanie świąteczne jest… restauracja. Firmy coraz częściej wychodzą z inicjatywą i zamiast proponować spotkanie świąteczne w siedzibie firmy, organizują imprezę na ‚zewnątrz’. Oferta na rynku jest tak atrakcyjna, a wybór miejsc tak duży, że próba zaoszczędzenia przysłowiowej złotówki po prostu nie ma sensu.

Jak się ubrać na Wigilię firmową?

  • Oczywiście wszystko zależy od tego w jakim miejscu pracujecie. Z pewnością w kancelarii adwokackiej wymaga się formalnego stroju ale już na przykład w firmie, która jest specem od reklamy, zasady savoir vivre będą zdecydowanie luźniejsze. Jeżeli czujesz się niepewnie, a na zaproszeniu wigilijnym nie ma informacji na temat stroju, polecam ubrać się ‚odświętnie’ ale niech to nie będzie garnitur ;].

Czy przyprowadzić ze sobą swoją drugą połówkę?

  • Jeżeli nie ma oficjalnej informacji na ten temat raczej odradzam. Wigilia firmowa jest skierowana dla pracowników firmy. Warto zdawać sobie sprawę, że firma płaci za każdą osobę więc zabieranie ze sobą dodatkowej osoby jest swoistego rodzaju faux pas… .

Źródło zdjęć: przepyszni.pl