Szkolimy się…

Dzisiaj zapraszam wszystkich na drugą część wpisu o tym jak odnieść sukces zawodowy. Mamy za sobą Nowy Rok więc najwyższa pora zrobić wszystko aby osiągnąć zamierzone cele :]. Jak zrobić to w najlepszy możliwy sposób? Jest kilka wytycznych, których powinniście się trzymać.

Nauka to podstawa. Ucz się ucz bo nauka to potęgi klucz… itd. ;]. Kojarzycie? Z pewnością tak bo to stare, dobre, polskie porzekadła. Czy prawdziwe? Oczywiście, że tak i już tłumaczę dlaczego.

  • Samoszkolenie się to inwestycja na całe życie. Niezależnie od tego czy uczymy się w szkole, na uniwerku czy po prostu robimy szkolenie, nauka to początek – początek wszystkiego. Owszem, jest wielu sceptyków, którzy twierdzą, że stopień naukowy nie zawsze pomaga i coraz więcej osób odnosi sukces zawodowy bez szkoły i dyplomu. Takie myślenie jest błędne i już wam tłumaczę dlaczego. W sytuacji w której z góry zakładamy, że nauka na nic nam się nie przyda bo przecież inni też ‚coś’ osiągnęli bez dyplomu to oznacza, że chcemy iść na skróty, a z założenia to skazuje nas na porażkę. Osoby, które osiągnęły sukces zawodowy może nie mają magistra ale za to z pewnością wiedzą wszystko co mogą z zakresu swojej dziedziny. Czyli mają wiedzę, a to oznacza, że się doszkalali samodzielnie lub na kursach itp.

Zatem sami widzicie, że warto. Szkolenia, kursy i inne zajęcia są bardzo ważne, kiedy prowadzą nas do perfekcji w swojej dziedzinie. Duża wiedza to najlepszy start dla początkujących dlatego warto się uczyć. To baza wyjściowa, która może nam bardzo pomóc w chwilach kryzysu… ;].

Źródło zdjęć: akademia108.pl