Szukamy dobrego pracodawcy – cz. II

Zapraszam wszystkich na drugi wpis o tym po czym poznać dobrego pracodawcę. Poniżej znajdziecie kilka cennych wskazówek, dzięki którym łatwiej wam będzie znaleźć dobrą pracę na dłużej. Zainteresowanych odsyłam do części pierwszej, którą znajdziecie tutaj.

Media społecznościowe

Social media to skarbnica wiedzy. Ostatnimi czasy, popularne google coraz częściej zostaje wypchnięte na rzecz popularnego facebooka, instagrama czy też profesjonalnych serwisów społecznościowych związanych z pracą jak np. goldenline.pl. Tam możemy znaleźć wiele interesujących nas kwestii, których z pewnością nie znajdziemy w ogłoszeniu o pracę. Byli pracownicy zamieszczają rzetelną opinię o swoim pracodawcy. Należy pamiętać, że zadowoleni pracownicy raczej nie szczędzą pochwał i podziękowań. Dobrym sposobem jest również wysłanie bezpośredniej wiadomości jednak należy się liczyć z tym, że nie dostaniemy odpowiedzi lub ta będzie zbyt lakoniczna.

Nagrody

Firmy, podobnie jak pracownicy podlegają stałej ocenie. Te, które mogą poszczycić się różnymi nagrodami w postaci odznaczeń są godne uwagi. Warto pamiętać, że bardzo często, pracodawca sam zgłasza swoją firmę do konkursów, a to oznacza, że w jego firmie panują bardzo dobre warunki. Zwracamy uwagę na takie tytuły jak „pracodawca przyjazny rodzinie” czy też „firma dla młodych” lub „odpowiedzialny pracodawca”. Uzyskanie takiego tytułu wiąże się z dogłębną analizą miejsca pracy oraz z pokonaniem wielu innych firm.

Rozmowa kwalifikacyjna

No i na koniec rozmowa. Wyciągamy z niej tyle ile się da, a to oznacza, że im konkretniej tym lepiej. Jeżeli podczas pierwszego spotkania, rekruter okaże się profesjonalny, a my uzyskamy wszystkie niezbędne informacji o zatrudnieniu, warunkach i zarobkach, możemy być pewni, że dobrze trafiliśmy.

Okay, to pozostaje mi życzyć powodzenia!

Źródło zdjęć: menshealth.com