Trendy 2017

Niebanalne biuro to wizytówka każdej firmy. Jeszcze kilkanaście lat temu, myśl o zaprojektowaniu czegoś co wychodziłoby poza ramy standardowego biura czyli kanciastego biurka, dwóch krzeseł i szafki na dokumenty, była czymś niezrozumiałym, żeby nie powiedzieć… dziwnym, ekstrawaganckim? Obecnie wszystko uległo zmianie. Wygląd biura jest tak samo ważny jak działalność firmy o czym miałem już okazję pisać. Na co stawiamy w 2017 roku?

Przede wszystkim awangarda w połączeniu ze środowiskiem. Oczywiste rozwiązania są „passe”. Zapominamy o klasycznym, drewnianym biurku. Zapominamy o standardowym układzie biura gdzie centralne miejsce przy oknie zajmuje jego właściciel. Teraz jest inaczej i na pewno nie banalnie.

W przypadku większej przestrzeni, warto skupić się na niecodziennej aranżacji. Zamiast ścian są szyby. Tak, nawet w konferencyjnym, a wszystko po to by stworzyć przestrzeń oraz by pracownicy mieli ze sobą stały kontakt. Trend, który zawojował nasze polskie firmy to pokoje „spotkań”. Nie tylko mają ciekawe nazwy ale także genialny wygląd. Zamiast krzeseł i tablicy mamy poduchy na podłodze albo ławeczki niczym z trybun stadionu. Na podłodze zamiast parkietu czy kafli znajdziemy zieloną trawę lub specjalne, miękkie materace na których możemy się położyć. Wszystko jest zaprojektowane w taki sposób by pracownicy mieli jak najbardziej komfortowe warunki. Wszystko zmierza w kierunku… natury. Więcej zieleni, przestrzeni i więcej światła. Otoczenie, które sprzyja kreatywnemu myśleniu, miejsce w którym chce się przebywać. Takie są właśnie biura 2017 :].

Źródło zdjęć: rapinteriors.co.uk