Trendy 2017 ;]

Dzisiaj chciałbym przejść do zapowiadanego posta czyli będzie o… pracy 2017 roku ;]. Temat niezwykle ciekawy, w szczególności ‚gorący’ pod koniec roku bowiem jak już miałem okazję pisać, to właśnie końcówka roku jest okresem, kiedy większość osób zaczyna szukać nowego zatrudnienia. Zatem co musi mieć kandydat aby dostać się na wymarzone stanowisko w 2017 roku? Okazuje się, że jest kilka takich specjalizacji, które podali eksperci. Sprawdźcie jakie to umiejętności :].

Clouding computing czyli nic innego jak przetwarzanie danych w chmurze

  • Każdy szanujący się kandydat poszukujący pracy powinien mieć tą umiejętność w tzw. ‚małym paluszku’. Clouding computing jest na topie od co najmniej dwóch lat. Rekruterzy twierdzą, że popyt na kandydatów z tą specjalizacją jest bardzo wysoki i wszystko wskazuje na to, że ten trend się nie zmieni.

Data mining oraz analizy statystyczne

  • To drugi rodzaj kompetencji, który powinien mieć idealny kandydat 2017 ;]. Już tłumaczę o co chodzi. Pracodawcy traktują pracowników, którzy potrafią przetwarzać oraz analizować duże grupy danych, na ‚wagę złota’. Oczywiście należy pamiętać, że nie wystarczą teoretyczne umiejętności i lotny umysł. Wszystkie kompetencje powinny być poparte odpowiednimi dokumentami. W tym przypadku przydaje się również umiejętność programowania w SAS, a to wcale nie jest łatwe. Zatem analiza czasów „Big Data” oraz umiejętne ich przetworzenie okazuje się niezwykle ważne i mocno opłacalne!

O kolejnych specjalizacjach jakie powinien mieć idealny kandydat, napiszę już niebawem.

Źródło zdjęć: serwisy.gazetaprawna.pl