Urlop? Tak, poproszę :]

Temat urlopu to chyba jeden z przyjemniejszych tematów jaki może sobie wyobrazić pracownik. Oczywiście od razu zaznaczam, że pracoholików celowo pomijam ;]. No właśnie, jak to jest z tymi urlopami? Brać czy nie? Jak długo odpoczywać? Co nam daje urlop?

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERAPo kolei moi drodzy :]. Pozwólcie, że zacznę od tego, że urlop jest wskazany i każdy pracownik powinien przynajmniej raz w roku porządnie odpocząć! Aby jednak nie było niedomówień wytłumaczę co to takiego urlop, ponieważ wiele osób twierdzi, że wszystkie święta, czy dni wolne od pracy (na czerwono w kalendarzu) możemy zaliczyć jako tzw. ‚mały urlop’. Otóż nie! Ogranizm każdego człowieka potrzebuje odpowiednio długą przerwę od pracy. Powinna być to przerwa, która pozwoli na regenerację organizmu pod kątem fizycznym ale także psychicznym i dlatego właśnie święta nie są dobrym momentem na ‚urlop’ – no chyba, że wyjeżdżamy i jedyne co musimy zrobić/załatwić w ten gorący czas to dobrze zjeść, wyspać się i pospacerować ;].
  • Ile dni urlopu? Zdecydowanie najlepiej służy nam urlop, który trwa co najmniej dwa tygodnie. Odpoczynek dla ciała i umysłu jest bardzo ważny, ponieważ efektywna praca to praca wypoczętego pracownika! Mała uwaga dla wszystkich tych, którzy twierdzą, że kochają swoją pracę i każdy dzień poza biurem jest dniem straconym. Nawet jeżeli kochacie swoją pracę i czujecie, że to wasza pasja, wasz organizm potrzebuje dłuższego odpoczynku by zregenerować siły! Jeżeli nie psychicznie to z pewnością fizycznie. Pamiętajcie o tym i w związku ze zbliżającymi się wakacjami już chciałbym wam życzyć udanego urlopu :]!

Źródło zdjęć: fotogocha.pl