Ustalenia na pierwszym spotkaniu

Udało ci się znaleźć idealną kandydatkę na księgową? O co pytać na pierwszym spotkaniu i na co warto zwrócić uwagę? Jest kilka ważnych kwestii, które należy poruszyć zanim podejmiesz współpracę z księgową dzięki czemu unikniesz w przyszłości niepotrzebnych nieporozumień. Zatem przejdźmy do ‚rzeczy’ ;].

Pierwszym pytaniem w trakcie spotkania z księgową powinno być pytanie o ilość klientów z którymi współpracuje do tej pory. Jest to niezwykle ważna kwestia, ponieważ pozwoli ci to ocenić czy twoja współpraca z księgową będzie zawsze ‚płynna i na czas’. W przypadku pracy księgowej nie może zdarzyć się, że praca zostanie opóźniona, a niezbędne dokumenty nie wysłane i nie rozliczone, ponieważ grozi to poważnymi konsekwencjami. Najlepiej ustalić z księgową wizyty raz w miesiącu w celu odebrania wszystkich niezbędnych dokumentów. Należy jednak pamiętać, że na takie spotkanie należy przeznaczyć chwilę aby w razie pytań wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

Drugą kwestią, którą należałoby by poruszyć podczas pierwszego spotkania jest kontakt. Jedno spotkanie w celu przekazania dokumentów może nie wystarczyć, ponieważ zdarzają się sytuacje, które potrzebują natychmiastowej reakcji księgowej. Wówczas najlepiej ustalić czy można przyjechać do siedziby pracy czy lepiej skontaktować się telefonicznie czy też mailowo. Wszystko zależy od twoich preferencji.

Warto również ustalić gdzie trzymane będą dokumenty. W przypadku kontroli jest wymagana obecność księgowej w związku z czym dokumenty mogą być przechowywane w jej siedzibie.

Źródło zdjęć: ksiegowosc-online.blogspot.com