Uważaj na te błędy!

Wiecie już, że aby szybko znaleźć dobrą pracę należy być aktywnym. Warto założyć konto na profesjonalnych portalach społecznościowych. Więcej informacji znajdziecie tutaj, a dzisiaj zapraszam na wpis gdzie znajdziecie informacje o tym jak pisać CV.

Odpowiedziałeś na ‚milion’ ogłoszeń i nadal nikt się do ciebie nie odezwał? Jeżeli twoja aplikacja idealnie pasowała, a ty ciągle czekasz to może oznaczać, że…? Jest kilka prawdopodobnych scenariuszy. Być może jeden dotyczy właśnie ciebie.

SPAM – KOSZ

  • Niestety nic nie jest niezawodne i może się tak zdarzyć, że twoje starannie przygotowane CV zamiast do skrzynki odbiorczej, trafi do spamu. To oznacza, że nikt nie miał szansy przeczytać twojego curriculum vitae. Czy w takiej sytuacji możemy coś zrobić? Głowa do góry! Na szczęście tak. YesWare to darmowa aplikacja dzięki, której dowiesz się czy twoje CV trafiło do kosza, spamu lub też gdzieś ‚się zawieruszyło’. Dzięki tej wiedzy masz szansę wysłać swoje CV ponownie. Dodatkowo, YesWare pozwala na sprawdzenie czy twój odbiorca pobrał wysłane przez ciebie dokumenty. Musicie przyznać, że to genialna aplikacja :].

LITERÓWKI

  • Tak, niestety literówki mogą stać się powodem, dla którego ktoś odrzuci twoje CV już na samym wstępie. Dlaczego? Pracodawca słusznie ma prawo założyć, że należysz do osób, które nie przykładają się do swojej pracy, a przecież takiego pracownika nikt nie chce… . Po napisaniu swojego CV oraz listu motywacyjnego, należy kilkukrotnie sprawdzić je pod kątem błędów. Dodatkowo można posłużyć się programem, który zrobi to za ciebie, a także można poprosić bliską osobę o przeczytanie.

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać? Zapraszam już niebawem na bloga.

Źródło zdjęć: themuse.com