Wady zdalnej pracy

Poznaliście już wszystkie plusy pracy zdalnej dlatego dzisiaj – dla równowagi ;] chciałbym przedstawić wam wszystkie minusy.

Dla wielu, praca zdalna wydaje się mieć same plusy i żadnych minusów. Niestety rzeczywistość bywa brutalna – praca z domu ma również wiele minusów.

  1. Przede wszystkim praca w domu ma jedną podstawową wadę – brak towarzystwa. Owszem, zdarza się, że ma to swoje plusy bo jak pisałem wcześniej, nie czujemy presji biurowej atmosfery i nikt nie patrzy nam na ręce ale brak znajomych w otoczeniu bywa męcząca! Na początku pracy zdalnej, samotność jest nawet przyjemna. Nikt na nas nie krzywo nie patrzy, nikt nie obserwuje, nikt nie krzyczy itp. Jednak z czasem samotność zaczyna doskwierać coraz bardziej. Eksperci twierdzą, że dokładnie, kiedy mijają dwa tygodnie pracy zdalnej zaczynamy odczuwać, że brakuje nam towarzystwa. Codzienne rozmowy przy kawie na przerwie, żarty w biurze czy chociażby najzwyklejsza rozmowa współpracowników to coś co sprawia, że mamy energię do działania – zarówno zawodowo jak i prywatnie.
  2. Innym minusem jest niemożność uczestniczenia w wybranych sytuacjach, które mogłyby sprawić, że szef nas ‚zauważy’. Codzienna praca w biurze przy projektach daje nam szansę się pokazać na tle grupy. Lider zespołu obserwuje nasze zachowanie, gesty, słucha tego co mówimy, a wszystko to pozwala mu później decydować o ewentualnych awansach i podwyżkach. Pracując z domu nie mamy możliwości uczestniczenia w wielu istotnych dyskusjach gdzie mamy szansę się wybić!
  3. Ostatnim dużem minusem pracy zdalnej jest… brak nadzoru. Osoby niezdyscyplinowane będą miały duży problem aby utrzymać się na stanowisku! Wbrew pozorom zbyt wiele luzu może okazać się problematyczne.

Źródło zdjęć: plom.pl