Warunki zatrudnienia

6529-000193aRozmowa rekrutacyjna potrafi być bardzo stresująca dla niejednej osoby. Nigdy nie wiadomo czego się spodziewać, a dodatkowo pojawia się obawa, że się ośmieszymy. Zdecydowanie trudniej jest jeżeli idziemy na rozmowę kwalifikacyjną na której nam mocno zależy. Niestety stres nie jest sprzymierzeńcem takich rozmów i często zapominamy ‚języka w gębie’. Odpowiadamy zdawkowo i nerwowo dlatego w momencie, kiedy pada pytanie od rekrutera czy chcielibyśmy o coś zapytać, cichutko kiwamy głową, że nie. I to jest błąd – duży błąd!

Należy zdawać sobie sprawę, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie tylko rekruter ma prawo nas o coś pytać. Sami również powinniśmy zadać kilka istotnych pytań. Dlaczego?

Pytania, które zadamy przyszłemu pracodawcy pozwolą rozwiać wiele wątpliwości, a w przyszłości unikniemy rozczarowań i niedomówień. Taka rozmowa może stać się początkiem do dalszych rozmów w bardzo istotnych dla nas kwestiach jak na przykład praca po godzinach, szkolenia, premie i wiele wiele innych. No właśnie, o co pytać podczas rozmowy rekrutacyjnej?

  1. Decyzja o zatrudnieniu – jeżeli pracodawca sam nie poinformuje nas o tym, kiedy należy spodziewać się telefonu z decyzją (pozytywną lub negatywną) o zatrudnieniu, pamiętaj aby się tego dowiedzieć!
  2. Etapy rekrutacji – podobnie jak wyżej, jeżeli nie uzyskamy takiej informacji w trakcie rozmowy, pytam sami.
  3. Dodatkowe informacje – mile widziane jest pytanie czy przyszły pracodawca życzy sobie referencji, dodatkowych dokumentów itp.

Powyższe pytania są absolutnie niezbędne dlatego dobrze je zapamiętaj ;]! Jest jeszcze kilka innych istotnych ale to już następnym razem ;].

Źródło zdjęć: linkedin.com