YouTuber – dobry zawód?

YouTuber to nowa profesja, która znalazła wielu zwolenników. Trudno się dziwić bo to wolny zawód, który może przynieść przysłowiowe ‚kokosy’ ale więcej szczegółów ;].

YouTuber to osoba, która nagrywa filmiki i wrzuca je do sieci na znaną na całym świecie stronę youtube.com. Plusem niewątpliwie jest to, że filmiki nie muszą być nagrane profesjonalnym sprzętem. Do nagrania filmiku wystarczy jedna osoba ale oczywiście wszystko zależy od właściciela kanału i jego koncepcji. Ten może być zarówno reżyserem, scenarzystą, operatorem, a nawet występującym. Jedyną zasadą jest wiedza techniczna, która pozwoli wrzucić film do internetu.

Zawód youtubera nie wydaje się skomplikowany, wszyscy zakładają, że to łatwa i przyjemna profesja. Nie do końca tak jest, ponieważ poza umiejętnościami należy zdać sobie sprawę z jednej rzeczy. Udaje się tylko nielicznym. Dlaczego? Sukces youtubera liczy się w ‚łapkach w górę’ i w odsłonach. Im więcej tym lepiej zatem celem jest wrzucenie filmiku, który będzie na tyle ciekawy by każdy chciał go zobaczyć. Najlepiej sprawdzają się kanały, które są prowadzone konsekwentnie czyli regularnie dodawane posty, ciekawa treść i dobra jakość.

Najtrudniejsze są początki. Co zrobić by kanał zyskał popularność?

Nie ma gotowej recepty na sukces ale z pewnością pomoże odwaga, brawura i odporność na… hejt. Jeżeli youtuber nie ma dobrego pomysłu na filmik pozostaje szokować czyli coś co przyciągnie uwagę wszystkich klikających. Na dobrej fali można pięknie popłynąć ;].

Co jeszcze trzeba wiedzieć o zawodzie youtubera? Zapraszam już niebawem.

Źródło zdjęć: youtube.com