Zaangażowanie w pracy

Zaangażowanie w pracy – ważne? Pytanie oczywiście retoryczne bo odpowiedź może być tylko jedna. Zaangażowanie w pracy jest bardzo ważne, ponieważ nie tylko motywuje do działania ale także pobudza wyobraźnię i daje mnóstwo energii.

Skąd moje pytanie? Miałem okazję przeczytać ciekawy artykuł właśnie o zaangażowaniu w pracy. Zainteresowani tym tematem postanowili zapytać pracowników kto jest najbardziej oddany swojej pracy – mężczyźni czy kobiety? Przyznaję, że wynik badań mnie zaskoczył, a nawet poczułem się trochę rozczarowany i rozżalony, ponieważ okazuje się, że to płeć piękna wykazuje większe zaangażowanie w pracy! Z moich obserwacji wynika zupełnie co innego ale być może jestem wyjątkiem ;).

Wyniki badań pokazują, że zdecydowanie najbardziej zaangażowane są panie po 45 roku życia, które zajmują stanowiska kierownicze. Zazwyczaj w branży usługowej. Inną ciekawostką przeprowadzonych badań jest fakt, że najmniej znudzeni pracownicy to osoby, które mają najdłuższy staż pracy jednak wzięto pod uwagę głównie osoby na kierowniczych stanowiskach.

Jak wynika z przeprowadzonych badań najlepszymi pracownikami są doświadczone zawodowo kobiety po 45 roku życia. W mojej opinii może być to związane z tym, że kobiety są bardziej emocjonalne i szybciej wiążą się z miejscem pracy, wykonywanym projektem, współpracownikami etc. Zatem drodzy panowie nie pozostaje nam nic innego jak naśladowanie pań ;].

Myślę, że te dane pokazują, że najważniejsze w pracy jest to… aby ją lubić wówczas automatycznie pojawi się zaangażowanie, chęć do pracy i pozytywna energia!

Źródło zdjęć: osg.pl