Zalety ‚korpo’?

Skoro pisałem o negatywnych cechach korporacji, postanowiłam napisać także o pozytywnych. Dlaczego praca w korporacji może okazać się tym czego szukasz? Co daje i dlaczego warto szukać zatrudnienia właśnie tam?

Przełomowym punktem dla wszystkich korporacji był czas, kiedy te zdały sobie sprawę, że aby uzyskać dobry wynik, a następnie go utrzymać, należy doceniać pracowników. Zatem zadowolony pracownik to gwarancja sukcesu korporacji! A konkretniej ;]?

  • Przede wszystkim zarobki. Okazuje się, że w korporacji można bardzo dobrze zarabiać ale nie tylko to jest ważne. Poza kwotą jaka ląduje na waszym koncie w banku bardzo ważne są zasady wynagrodzenia. Muszą być jasne i przejrzyste. Pracownik, który wie czego się spodziewać pracuje lepiej.
  • Na drugim miejscu mamy… dodatki. Korporacje kuszą rozmaitymi dodatkami. Te, której najbardziej cenią sobie pracownicy to… pakiety zdrowotne! Tak, w dzisiejszych czasach, kiedy publiczna opieka zdrowotna tak bardzo kuleje, pracownicy chcą mieć zapewniony dostęp do prywatnej placówki gdzie w razie potrzeby dostaną się szybko i bez problemów.
  • Do dodatków, które cenią sobie pracownicy zaliczamy także wszelkiego rodzaju działania firmy na rzecz pracownika. Generalnie chodzi o to aby w pracowniku dostrzegać także człowieka. Liczą się comiesięczne karnety na siłownię, wizyty w SPA, darmowe sesje masażu, ciekawe szkolenia czy chociażby bony do marketów.
  • Coś czym przyciągają duże firmy to również służbowe akcesoria. Polacy nadal lubią służbowe samochody, służbowe komórki czy służbowe laptopy.

Czym jeszcze kuszą korporacje? Tego dowiecie się już niebawem.

Źródło zdjęć: cuttingedgecapital.com