Zmiany otwierają drzwi do kariery cz. II

Człowiek sukcesu zmienia pracę bo ma silne przekonanie, że mu się uda. Jest oczytany, energiczny, lubi swoją pracę i ma bogate doświadczenie. Człowiek porażki po długim namyśle rezygnuje. W końcu nowa praca to nic pewnego. Ryzyko jest duże – za duże, a pewności żadnej. Człowiek porażki takim właśnie myśleniem/działaniem zamyka sobie drzwi do kariery – do osiągnięcia sukcesu. Nie wiem czy wiecie ale okazuje się, że większość milionerów zanim osiągnęła sukces zdążyła co najmniej raz zbankrutować. Osoby nastawione na sukces potrafią czerpać wiedzę i doświadczenie ze swoich porażek. Pamiętają o tym, że zmiany to nie jest zamknięcie tego co pewne i stabilne w życiu. Zmiany otwierają nowe możliwości.

your-comfort-zone

Jak przestać bać się zmian?

To zadanie jest trudne ale możliwe do wykonania. Należy zacząć od małych kroczków. Starajcie się wprowadzać w życie małe zmiany zaczynając od sposobu witania się z szefem, przez ustawienie mebli w mieszkaniu, aż w końcu dojdziecie do poważniejszych decyzji. Postarajcie się walczyć ze swoimi lękami. Szukajcie pozytywnych stron nowej sytuacji. Bardzo ważne jest aby już na samym początku zdać sobie sprawę, że jeżeli boicie się zmian to oznacza, że jesteście niewolnikami rzeczywistości, a to pierwszy krok do zmian :]! Pamiętaj także, że nawet jeżeli coś ci nie wychodzi to możesz to potraktować jako dobrą lekcję. O to doświadczenie będziesz mądrzejszy i większa szansa, że na drugi raz nie popełnisz tego samego błędu.

Zmiany to szansa – szansa na lepsze życie, na samorozwój, na szczęście, na sukces zawodowy :]. No i na koniec pamiętaj, że ‚kto nie ryzykuje – NIC NIE MA’ ;].

Źródło zdjęć: ifeasaninvestment.com, lifehacker.com