Aktywne biuro

Na zachodzie już jakiś czas temu pojawiło się nowe określenie: aktywne biuro. Co to takiego? Czy najnowsza moda dotarła już do nas?

Aktywne biuro to nic innego jak wszelkie ciekawe urozmaicenia w biurze, które zarazem wpływają na zwiększenie aktywności fizycznej w trakcie pracy ale w żaden sposób jej nie przeszkadzają. Dlaczego to takie ważne i czy nie jest to tylko nowa moda?

  • 455319-technogym-wellness-ballLiczne badania pokazują, że zwiększenie aktywności fizycznej znacznie poprawia naszą kondycję fizyczną. Pisząc o kondycji fizycznej mam także na myśli nasz… mózg. W trakcie ćwiczeń (bez znaczenia jakie) do mózgu dociera więcej tlenu i podnosi się poziom endorfin (hormony szczęścia). Eksperci twierdzą, że zwiększa się także nasza produktywność! To zawsze pozytywnie wpłynie na jakość i efekty naszej pracy. Nie chcę się nadto rozwijać nad pozytywnym wpływem aktywności fizycznej na nasze ciało i umysł bo to pozostaje w kwestii lekarzy i dietetyków dlatego myślę, że to co napisałem wystarczy ;].

A co oznacza aktywne biuro w praktyce?

  • pasted-file-119_medPóki co w Polsce nie znalazłem biur, które wprowadziłyby tą innowację. Na zachodzie aktywne biura są już bardzo popularne. Chwalą je nie tylko pomysłodawcy ale także pracodawcy i pracownicy. Aktywne biuro to takie gdzie na przykład zamiast standardowych krzeseł czy foteli biurowych mamy duże piłki do ćwiczeń lub… bieżnię! Idealne są także wszelkiego typu ‚stołko-bujaki’ jeżeli mogę je tak nazwać ;]. Generalnie wprowadzamy do biura wszystko to co ułatwi nam wdrożenie aktywności fizycznej w trakcie pracy. Póki co najłatwiejszym i najważniejszym elementem jest właśnie ‚coś na czym sadzamy cztery litery’ bo w końcu siedzimy większość czasu w pracy. I jak wam się podoba idea aktywnego biura? Chcielibyście spróbować?

Źródło zdjęć: blog.fitter1.com, exercisemed.org,