Biuro w domu

W związku z tym, że niedawno miałem okazję pisać o pracy zdalnej, a mianowicie o jej plusach i minusach, dzisiaj chciałbym napisać o tym jak urządzić swoje biuro w… domu ;].

Dostałeś pracę na wymarzonych warunkach i w końcu będziesz mógł pracować zdalnie? Gratulacje ;]! Jedyne co teraz musisz zrobić to przygotować dla siebie miejsce pracy. Dzisiaj chciałbym udzielić wam pewnych wskazówek, które mogą okazać się przydatne przy urządzaniu domowego biura.

  • Przede wszystkim zaczynamy od miejsca. Najważniejsze aby miejsce do pracy było wyznaczone w miejscu cichym, gdzie będziemy mogli się skupić i nikt oraz nic nie będzie nam przeszkadzało. Jeżeli posiadacie dodatkowy – ‚wolny’ pokój gdzie możecie wstawić biurko, będzie to idealna przestrzeń. Zamknięte pomieszczenie gdzie nie mają dostępu inni domownicy sprawi, że poczujecie się jak w pracy, a o to chodzi ;). Należy pamiętać, że praca z domu – bez specjalnego ‚nadzoru’ może powodować, że będziemy mniej efektywni dlatego obowiązkowo należy dobrze przygotować miejsce pracy gdzie rodzina nie będzie miała wstępu!
  • W sytuacji, kiedy nie mamy dodatkowego pokoju, który możemy przeznaczyć na biuro, sprawa jest utrudniona. Wyobraźcie sobie, że pracujecie, a tu nagle wbiega dziecko i ‚pakuje’ ci się na kolana. Jeżeli nie masz dzieci może to być twoja dziewczyna albo twój chłopak. Zwykła rozmowa przez telefon może być bardzo rozpraszająca dlatego najważniejsze aby znaleźć jak najbardziej cichy i spokojny kąt w domu gdzie będziecie mogli w pełni się skupić.

Jak urządzić biuro w domu? Ciekawe ‚tipy’ już niebawem na blogu!]

Źródło zdjęć: liczysiewynik.pl