Coolhunter

Kim jest coolhunter i czy to dziwy zawód? Dzisiaj przyszła pora na kolejny ciekawy i jeden z najdziwniejszych zawodów świata. Na szczęście nie będzie tak hardcorowo jak byśmy mogli się spodziewać po poprzednich wpisach. Pamiętacie masturbatora zwierząt ;]? Tym razem zdecydowanie przyjemniej.

  • Coolhunter to osoba, która zajmuje się badaniem trendów wśród innych ludzi. Coolhunterów zazwyczaj zatrudniają duże firmy, którym zależy na tym by sprawdzić w jaki sposób społeczeństwo reaguje na produkowane przez nich wyroby. Mogą to być papierosy, alkohol czy żywność. Produktów, które wpływają na konsumentów jest bardzo dużo więc i coolhunterów będzie dużo. Osobiście bardzo podoba mi się praca coolhunetra, który pracuje dla gigantycznych firm tytoniowych czy też produkujących alkohol. Zazwyczaj coolhunterzy są wysyłani na większe imprezy, do klubów nocnych czy też na przykład na koncerty. Tam mają szansę obserwować jaki młodzi ludzie mają nastrój w odniesieniu do konkretnego produktu – w tym przypadku papierosów czy też alkoholu.

Bardzo ciekawy zawód i do tego całkiem przyjemny. W końcu kto by nie chciał chodzić po imprezach i obserwować młodych bawiących się ludzi ;]. Oczywiście wszystko zależy od tego jakim produktem zajmują się coolhunterzy bo może być i mniej przyjemnie.

Ile zarabiają coolhunterzy?

Nie ma widełek, ponieważ wszystko zależy od branży czy prestiżu firmy. Jak wiadomo każda firma kieruje się swoimi prawami dlatego każdy coolhunter dostaje inne wynagrodzenie. Z pewnością doświadczenie w branży też się liczy.

Źródło zdjęć: themvm.com