Czego nie robić w pracy – ciąg dalszy

Czego jeszcze nie robić w pracy? Dzisiaj zapraszam wszystkich na drugi post tej serii. Osoby, które są zainteresowane odsyłam do pierwszego posta, który znajdziecie tutaj.

Unikanie odpowiedzialności za swoje błędy

  • Pamiętajcie, że dobry pracownik potrafi przyznać się do błędu i to bez znaczenia jakie stanowisko zajmuje. Jeżeli twój projekt poniósł porażkę i to z twojej winy, pamiętaj, żeby nie unikać odpowiedzialności. Ta umiejętność pokaże innym współpracownikom, że jesteś osobą godną zaufania, odpowiedzialną i pewną siebie, a to z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Uśmiechnij się

  • Powaga w miejscu pracy jest wskazana ale… bez przesady. Warto być uśmiechniętą i pozytywną osobą, która potrafi zażartować od czasu do czasu. Zbyt poważni pracownicy powodują, że atmosfera w pracy jest trudna, ciężka i po prostu źle się pracuje, a na tym nikt (ani ty, ani twój szef, ani twoi współpracownicy) nie skorzystają.

Stagnacja

  • Nigdy nie chwal się, że twoja praca jest nudna i nie masz co robić. Jeżeli natomiast naprawdę tak uważasz możesz pomyśleć o tym aby nauczyć się czegoś nowego.

Izolowanie się

  • Pamiętaj, że izolowanie się to zawsze zły pomysł. Dobry pracownik potrafi współpracować, dzieli się swoją wiedzą i wie, że siła jest w grupie. Nie chowaj się w szafie, poznawaj ludzi – to z pewnością zaowocuje i to nie tylko w sferze zawodowej!

Strach

  • Nie bój się rozmawiać, dziel się swoją opinią i spostrzeżeniami. Pamiętaj, że do odważnych świat należy :]. Jedyną zasadą, której musisz się trzymać jest to aby twoja wypowiedź była zwięzła i na temat ;].

Źródło zdjęć: gazetapraca.pl