Glass Open Space

Dzisiaj powracam do jednego z moich ulubionych tematów czyli aranżacji przestrzeni biurowej. Jak niektórzy z was wiedzą, w wolnym czasie wykonuję projekty na życzenie swoich znajomych. Udało mi się stworzyć już kilka ciekawych planów, które dumnie powstały na terenie Warszawy i Krakowa. Inspiracji szukam w sieci ale nie tylko. Zdarza mi się odwiedzać ciekawe wystawy czy instalacje. Inspiracji szukam także w domu czyli z ekranu monitora ;].

Przestrzeń, to coś co kocham. Ostatnio coraz modniejszy w Polsce, tzw. ‚open space’ bije rekordy popularności. Jak to zazwyczaj bywa, jesteśmy troszeczkę w tyle więc pewnie dopiero za kilka lat dotrze do nas moda na szkło, które jednak lepiej sprawdza się od open space. Już tłumaczę o co chodzi.

Open space to wielka przestrzeń gdzie pracujemy wszyscy razem. Każdy ma wydzielone swoje miejsce, swoje biurko jednak nie ma między nami ścian. Najważniejsze byśmy byli wszyscy razem, to ma zwiększać możliwości, łączyć i pozwalać na lepszą, bardziej wydajną pracę. Owszem, pewnie po części tak jest jednak na dłuższą metę jest to dosyć męczące dlatego za wielką wodą już wprowadzają tzw., ‚glass open space’ czyli wszystko wygląda podobnie z drobnymi różnicami. W miejsce betonowych ścian w starych biurach czy w miejsce „niczego” w nowoczesnych open space’ach, wstawiamy szklane ściany. Tym samym tworzymy odrobinę prywatności, jest ciszej ale jednocześnie nadal mamy stały kontakt wzrokowy przez co łatwo się porozumieć.

Okay, a wy co o tym myślicie? Jesteście za ‚glass open space’ czy zdecydowanie wolicie jej starszą wersję?

Źródło zdjęć: pinterest.com