Idealne biuro miejscem relaksu?

Wystrój biura to coś co ostatnio stało się bardzo popularne. Coraz więcej osób postanawia urządzić swoje biuro w niecodzienny sposób. Obecne trendy zachwycają, ponieważ projektanci próbują stworzyć idealną atmosferę pracy. W praktyce oznacza to, że biura stają się nie tylko miejscem do pracy ale również miejscem odpoczynku, miejscem gdzie możemy się zrelaksować i zapomnieć o całym codziennym zamieszaniu.

  • Jeżeli mamy taką możliwość wybierajmy biura z dużymi oknami, najlepiej takie, które są odpowiednio nasłonecznione. Pamiętajcie, że słońce to wróg depresji i przygnębienia!
  • Wdzięczne za dobrze nasłonecznione biura z dużymi oknami będą nam również… oczy! Wzrok nie lubi sztucznego oświetlenia dlatego jeżeli tylko mamy taką możliwość wybierajmy miejsce jak najbliżej okna.
  • Nowoczesne biura, które mają służyć nie tylko efektywnej pracy ale również naszemu zdrowiu to biura gdzie znajdziemy odrobinę… zieleni! Polecamy wszystkie większe i mniejsze rośliny doniczkowe!
  • Jeszcze do niedawna królowały biura z ciemnymi, posągowymi i ciężkimi meblami. Obecnie stawiamy na jasne i ciepłe barwy, zaczynając od bieli.
  • Projektanci proponują aby wstawić do biura wygodną kanapę. Jeżeli nie ma tyle miejsca może to być również szezlong lub rozkładany fotel biurowy. Wygodna ‚leżanka’ w każdej chwili pozwoli nam na szybkie zregenerowanie sił i umysłu.
  • Pamiętajcie także o porządku. Starajcie się wybierać funkcjonalne meble, które pomieszczą wszystkie akcesoria. Porządek, ład i harmonia to coś co sprawi, że będziecie mieli więcej siły i energii do działania!

Źródło zdjęć: propertydesign.pl