Idealne zawody cz. I

No dobrze to tak jak obiecałem dzisiaj pojawi się tutaj post o zawodach przyszłości wg ‚pana’ Google ;]. Moje typy możecie znaleźć w poprzednim poście – ciekaw jestem waszych typów. Piszcie w komentarzach, wiadomościach prywatnych i gdzie tam sobie chcecie bylebym miał możliwość przeczytania ;]. Zawody przyszłości, które zostały wytypowane przez specjalistów, którzy zajmują się analizą rynku pracy:

  • Researcher – czyli osoba, która wyszukuje informacje z w internecie, wszelkiego rodzaju archiwach czy źródłach osobowych. Researcher to rzecz jasna wyszukiwanie profesjonalne, które wymaga późniejszej niestandardowej analizy danych. Do tego niezbędna jest znajomość wielu programów i narzędzi – nie wystarczą te amatorskie. Nie zapominajmy także o wiedzy i doświadczeniu. Researcher to inaczej menedżer, selektor informacji lub też broker. Taka osoba znajdzie zatrudnienie w wielu branżach, ponieważ dobry research potrzebny jest praktycznie w każdej dziedzinie. Zawód ten może być wstępem do pracy w dziale HR.
  • Dydaktyk medialny – to osoba, która ma za zadanie stworzenie oprogramowania, które umożliwia e-learning. Czyli jest to nic innego jak przetworzenie i przeniesienie informacji z książek w wersji papierowej na wersję cyfrową. W dobie cyfryzacji jest to zawód absolutnie niezbędny i przyszłościowy jednak wymaga wielu umiejętności. Nie wystarczy znać się na programowaniu, ponieważ dydaktyk medialny powinien wiedzieć i znać wartość dydaktyczną przenoszonych materiałów. Trudne ale z pewnością opłacalne.

Kolejne zawody przyszłości już następnym razem – zaglądajcie!

Źródło ikony wpisu: parents.com