Kupujemy laptop w dobrej cenie

Ceny laptopów wahają się od kilkuset do nawet 20 tysięcy złotych. Wszystko zależy od wyposażenia. Ale na dobry komputer osobisty wcale nie musimy wydawać dużych kwot.

Jeszcze cztery-pięć lat temu zakup dobrego laptopa za mniej niż dwa tysiące złotych graniczył z cudem. Taka cena laptopa oznaczała małą wydajność i mocno ograniczoną funkcjonalność. Obecnie już za 1200 zł. możemy kupić dobry sprzęt, a kiedy mamy w kieszeni półtora tysiąca, to w propozycjach możemy przebierać, jak w ulęgałkach.
Co istotne, cena, to nie jedyna zaleta dzisiejszych laptopów. Minęły już czasy grubych i ciężkich komputerów przenośnych. Przeciętny 15-calowy sprzęt waży 2,5–2,8 kg, a jego grubość to zwykle około 35 mm.
Laptopy z przedziału cenowego 1200-1500 zł. spokojnie sprawdzą się w pracy biurowej. Większość z nich bez problemu prowadzi sobie z edycją dokumentów, tworzeniem prezentacji multimedialnych, czy wyświetlaniem plików PDF, czy swobodnym korzystaniem z internetem. Standardem są także mikrofon i kamera, które pozwalają na prowadzenie wideorozmów. Warto jednak pamiętać, aby zwrócić uwagę na jakość tych elementów, bo nie wszystkie modele mają odpowiednio czysty dźwięk i obraz. Problemu nie będzie także  z oglądaniem filmów, zdjęć, a także z korzystaniem z gier.
Dzisiejsze laptopy także znacznie dłużej wytrzymają bez ładowania. Czasy, gdy bateria starczyła na dwie godziny już za nami. Teraz najlepsze modele potrafią działać bez zasilania nawet siedem godzin, ale także te tańsze wytrzymują bez dostępu do prądu od czterech do pięciu.