Minusy wideorekrutacji

Miałem już okazję pisać o plusach wideorekrutacji jednak skupiłem się wyłącznie na korzyściach jakie może odnieść dział kadry zatrudniającej – możecie o tym przeczytać tutaj.

Czy znajdą się plusy wideorekrutacji dla potencjalnych kandydatów? Z pewnością tak, sprawdźcie jakie :].

  • Zdecydowanie dużym plusem dla obu stron jest po prostu… wygoda! Rozwój technologii przede wszystkim sprawia, że wszystko jest dużo prostsze i szybsze. W związku z takimi możliwościami i rekruter i kandydat mają szansę zaoszczędzić sporo czasu na dojazd itp.
  • Korzyści jakie płyną z przeprowadzenia wideo rekrutacji dla kandydata to także mniejsza ilość stresu. APlikujący na stanowisko ma możliwość przeprowadzenia rozmowy rekrutacyjnej w swoim środowisku. Dobrze znany grunt może pomóc i korzystnie wpłynąć na przebieg rozmowy. Omija nas stresująca wizyta w obcym budynku, ciekawski wzrok zatrudnionych i ‚wytykanie palcami’ na nowego ;].
  • Innym plusem wideorekrutacji jest możliwość przygotowania sobie pomocy, której nie zobaczy pytający. Oczywiście nie polecam ściemniać i wspomagać się dodatkową pomocą, ponieważ brak wiedzy i tak wyjdzie z czasem ale zawsze można się delikatnie wspomóc w razie kryzysu ;].

Jak sami widzicie jest dużo plusów dla obu stron. Jakie są minusy?

  • Minusem wideorekrutacji z pewnością mogą być ograniczenia techniczne. Wyobraźcie sobie, że tuż przed lub w trakcie rozmowy rekrutacyjnej zaczyna wariować sieć i zrywa połączenie. Dosyć nieprzyjemna i kłopotliwa sytuacja.
  • Innym minusem jest po prostu brak kontaktu ‚na żywo’. Czasami warto pokazać się z bliższej strony i uścisnąć dłoń ;].

Reasumując, myślę, że zalet wideorekrutacji jest jednak więcej dlatego cieszę się, że ta forma staje się coraz bardziej popularna w Polsce.

Źródło zdjęć: nf.pl