Młode matki z dziećmi dyskryminowane w pracy

Młode kobiety mają trudniej niż młodzi mężczyźni w przypadku zatrudnienia? Niestety okazuje się, że tak i to zdecydowanie trudniej. Wszystko wynika z ich wieku i możliwości oraz chęci posiadania dziecka. W jaki sposób pracodawcy dyskryminują przyszłe, młode matki?

Młode matki nadal są dyskryminowane zawodowo i nie tyczy się to wyłącznie zatrudnienia ale także wysokości zarobków. W sytuacji, kiedy pracodawca ma do wyboru młodą kobietę i młodego mężczyznę z tymi samymi kwalifikacjami zawodowymi oraz podobnym doświadczeniem, pracodawca zazwyczaj wybierze mężczyznę. W takiej sytuacji możemy mówić o dyskryminacji np. ze względu na płeć. Powodem (ukrytym) jest możliwość zajścia w ciążę, a to wiąże się z urlopem macierzyńskim itp.

Jak się okazuje aż 157 000 tys nie może znaleźć pracy! Jest to bardzo duża liczba, która jasno mówi o tym, że wśród bezrobotnych na rynku pracy dominują kobiety. Nawet jeżeli młodej kobiecie uda się zatrudnić to często spotyka się ona z dyskryminacją czyli są pomijane w przypadku awansów, zdarza się także, że są wyśmiewane jeżeli są zmuszone wziąć wolne ze względu na chore dziecko. Młode matki bardzo często spotykają się także ze zwolnieniem z pracy zaraz po powrocie z urlopu macierzyńskiego.

Niestety takie sytuacje są trudne i oczywiście zawsze można zaskarżyć firmę jednak sprawy mogą się bardzo długo ciągnąć, a powrót do pracy nie wydaje się rozsądnym wyjściem. W związku z taką sytuacją wiele matek decyduje się na założenie swojej działalności gospodarczej co może być dobrym rozwiązaniem.

Źródło zdjęć: polishexpress.co.uk