Nowy Rok, nowe plany i sukces zawodowy ;]

Wraz z rozpoczęciem Nowego Roku trudno, żebym nie zamieścił na blogu wpisu o… sukcesie ;]. Zatem jaka jest recepta na sukces zawodowy? Zachęcam do lektury.

Nowy rok to zawsze nowa lista marzeń i oczekiwań. Data 1 stycznia budzi w nas nadzieję na ‚lepsze jutro’. Tworzymy listę swoich celów, które planujemy osiągnąć. To zrozumiałe, wierzymy, że wraz z rozpoczęciem nowego roku, wszystko jest możliwe i nadszedł ‚nasz czas’. Nadzieja z jaką patrzymy w przyszłość dotyczy różnych dziedzin naszego życia. Od prywatnej przez zawodową i właśnie ja dzisiaj, zajmę się tą drugą ;].

  • Sukces zawodowy osiągają tylko wytrwali i to akurat nie jest tylko popularny frazes ale sama prawda. Owszem, zdarzają się sytuacje, kiedy ktoś osiąga sukces bardzo szybko ale są to raczej sporadyczne wyjątki, które tylko potwierdzają regułę. Zatem wytrwałość. Niezależnie od tego jak bardzo skomplikowany czy długi jest nasz plan, by dojść do celu, nie możemy odpuszczać. Wytrwałość jest stosunkowo prosta, kiedy idzie nam ‚gładko’. Zdecydowanie trudniej jest niestety w sytuacjach, kiedy idzie nam źle, a po drodze zaliczamy wpadki. Właśnie w takich sytuacjach zaczynamy odpuszczać i rezygnować z założonego celu. To duży błąd, ponieważ należy pamiętać, że po każdej burzy przychodzi słońce. W takich, gorszych momentach zazwyczaj radzę skupić się na swoim celu i tym co będzie jak go osiągniemy. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie historii tych osób, które już osiągnęły sukces zawodowy. Na ich drodze z pewnością nie raz było dużo dziur… ;].

Źródło zdjęć: wiecejnizedu.pl