Paweł Garus i Jerzy Woźniak – nr 1 w konkursie Best Office Awards!

Jak powinno wyglądać idealne biuro? To pytanie spędza sen z powiek wielu architektom, a w szczególności tym, którzy biorą udział w rosyjskim konkursie architektonicznym Best Office Awards. W tym konkursie, co roku bierze udział około 100 projektów najlepszych rosyjskich ale i międzynarodowych marek. Możemy do nich zaliczyć m.in. The Walt Disney Company, Google, Microsoft czy Raifeisen Bank. To czołowe firmy światowego rynku. Tym bardziej niezwykle cieszy fakt, że zwyciężyli… Polacy!

Paweł Garus i Jerzy Woźniak to młodzi architekci, którzy założyli firmę mode:lina. Ich projekt został wybrany jako najlepszy w kategroii: Najlepsze zagraniczne biuro 2017. Walczyli z przedstawicielami takich firm jak Coca Cola czy PwC z Nowego Jorku! Nagrodzony projekt to wrocławskie biuro Opera Software, które powstało w dwóch kamieniach w pięknym Wrocławiu. Inspiracją do stworzenia projektu dla Pawła Garus i Jerzego Woźniaka była architektura Wrocławia. Wnętrze zwycięskiego, ‚idealnego’ biura nawiązuje do mostów, a zatem pełno w nim ciekawych konstrukcji m.in. w kształcie łuków. Stylistyka w jakiej próbowano się utrzymać – z pozytywnym skutkiem to industrial. Genialny projekt i końcowy efekt, przypomina niebanalny loft, który wcale niekoniecznie musiałby być biurem ;].

To duże wyróżnienie dla naszych projektantów i muszę przyznać, że ich projekt faktycznie jest niesamowity. Industrial to moja ulubiona stylistyka w kategorii ‚office’ ale nie tylko. Z wielką przyjemnością zamieszkałbym w takim domu :].

Źródło zdjęć: elle.pl