Praca idealna… czyli jaka?

Praca idealna tzn. jaka? Czy istnieje taka praca o której wszyscy marzymy? To pytanie bardzo często pojawia się podczas rozmowy rekrutacyjnej. Czy jest dobra, jedna odpowiedź? Zapraszam do lektury :].

Konkretnie. Nie ma pracy idealnej. Każdy z nas jest inny i ma inne oczekiwania. Jest wiele cech, które sprawiają, że dana praca staje się pożądaniem wśród innych. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć:

  • rozwój osobisty,
  • finanse,
  • pozytywna atmosfera,
  • przyjazny szef,
  • atrakcyjny pakiet socjalny

To najczęściej wymieniane przez pracowników Zatem jeżeli moglibyśmy stworzyć zawód idealny, musiałby posiadać wszystkie wyżej wymieniowe cechy. Niestety tak się nie da ale jest za to sposób by obecna praca zbliżyła się do ideału.

Świadome kształtowanie ścieżki kariery. Każda praca jest inna jednak jest coś co je łączy. Ścieżka kariery. Z pewnością każdy z was zauważył, że to sformułowanie coraz częściej pojawia się w ogłoszeniach o pracę. Nie ma się co dziwić. Pracownicy chcą się rozwijać bowiem rozwój zawodowy wiąże się z lepszymi zarobkami. Dodatkowo, awans pozwala nam na zyskanie szacunku wśród swoich współpracowników, a to wiąże się z pozytywną atmosferą. Kiedy się rozwijamy, praca nabiera tempa i kadra kierownicza zaczyna patrzeć na nas coraz bardziej przychylnym wzrokiem. Nie trudno się także domyśleć, że lepsze stanowisko to bardziej atrakcyjny pakiet socjalny… .

Jak sami widzicie, tak naprawdę wszystko zależy od nas. Nie ma pracy idealnej jednak możemy starać się do niej zbliżyć, a wszystko za sprawą dobrze, świadomie zaplanowanej ścieżki kariery.

Źródło zdjęć: linkedin.com