Prawo jazdy – warunek konieczny w CV?

Warunek konieczny w CV kandydata na każde stanowisko pracy? Z pewnością znajdzie się wiele takich – subiektywnych warunków, które determinują najlepsze CV i o jednym z nich postanowiłem dzisiaj napisać… ;].

  1. Prawo jazdy kat. „B” to w mojej opinii warunek konieczny dobrego CV. Obecnie na rynku praktycznie jest coraz mniej zawodów, które nie wymagają od kandydata prawa jazdy. Jeszcze kilkanaście lat temu, prawo jazdy musieli mieć głównie mężczyźni. Kobiety pod tym względem były traktowane ulgowo. Teraz wszystko się zmienia i każdy powinien mieć czynne prawo jazdy. No właśnie, słowo ‚czynne’ zostało przeze mnie użyte celowo, ponieważ to bardzo ważna cecha! Z pewnością zauważyliście, że w ogłoszeniach i ofertach pracy, pracodawcy często wpisują ‚czynne prawo jazdy’. Dlaczego? Okazuje się, że na przestrzeni ostatnich piętnastu lat coraz więcej kierowców tylko… na papierze. Nowo zatrudnieni pracownicy posiadali prawo jazdy ale niestety z zerowym doświadczeniem za kółkiem. W sytuacjach, kiedy wymagano od pracownika jazdy samochodem okazywało się, że ten sobie z samochodem nie radzi. Właśnie dlatego obecnie pracodawcy chcą mieć pracowników, którzy dobrze jeżdżą i mają doświadczenie aby uniknąć problemów w przyszłości.
  2. Czynne prawo jazdy przydaje się w każdym zawodzie i tym bardziej teraz, kiedy coraz więcej zawodów wymaga stałego przemieszczania się. Pozyskiwanie nowych klientów, spotkania biznesowe czy chociażby wyjazdy na szkolenia i kursy. Zatem jeżeli masz prawko ale jest trochę zakurzone i właśnie wysyłasz CV – polecam jazdy dodatkowe ;]!

Źródło zdjęć: olx.pl