Profesjonalny sprzątacz zwłok zwierząt…

Wypadek na drodze to zawsze nieprzyjemna sytuacja. Niezależnie od tego ile osób bierze w nim udział, jak poważne są jego skutki to smutne i przykre zdarzenie. Być może wam się zdarzyło brać udział w wypadku samochodowym i doskonale wiecie co się wtedy czuje. Ja póki co miałem to szczęście, że nie miałem okazji uczestniczyć w wypadku drogowym. Dlaczego poruszam ten temat? Dzisiaj chciałbym opisać kolejny – dziwny zawód czyli… sprzątacz zwłok zwierząt.

Zawód profesjonalnego sprzątacza zwłok zwierząt to jeden z najdziwniejszych zawodów świata, który wykonują obywatele Stanów Zjednoczonych. Co należy do obowiązków sprzątacza zwłok zwierząt?

  • W sytuacji, kiedy dochodzi do wypadku drogowego z udziałem zwierząt i samochodu, profesjonalny sprzątacza przyjeżdża i zabiera zwłoki zwierząt. Pozostawienie zwłok na drodze mogłoby być tragiczne w skutkach, ponieważ stwarzałoby zagrożenie dla innych uczestników drogi.

Pamiętam jak mój dobry kolega miał poważny wypadek. Wracał późnym wieczorem ze stolicy, kiedy nagle przed maskę wybiegła ma duża sarna. Zderzenie było nieuniknione. Na szczęście jechał sam i nic mu się nie stało ale zderzenie było tak silne, że zwierzyna zginęła na miejscu. Kolega miał dużo szczęścia i jak zobaczyłem samochód aż nie mogłem uwierzyć, że wyszedł z tego cało – bez jednego zadrapania! Samochód w tragicznym stanie, zmiażdżony – nadawał się tylko do kasacji. W Polsce nie mamy takiego zawodu jak sprzątacz zwłok zwierząt i w związku z tym zwierzętami zajmują się odpowiednie służby.

Źródło zdjęć: jkkopacz.pl