Projektant sukienek dla… lalek Barbie ;]

Dzisiaj powracam do tematu najdziwniejszych zawodów świata :]. Temat niezwykle ciekawy ale i czasami śmieszny bo niektóre z zawodów co wyjątkowo dziwne i jednocześnie szokujące! Póki co miałem okazję opisać na łamach mojego bloga kilka z nich czyli na przykład kontroler zapachu z… odbytnicy, upychacz czy chociażby tester do spraw jakości domów publicznych.

  • Dzisiaj ‚zabieram się’ za kolejny, a mianowicie projektant sukienek dla… lalek Barbie! Dziwne, śmieszne i szokujące? Zdecydowanie tak bo kto by pomyślał, że mała plastikowa lalka ma swojego własnego projektanta?! Okazuje się, że ma :]. Skąd ten pomysł? Małe konsumentki (czyt. dzieci) chcą aby stroje dla lalek były piękne, kolorowe, jedyne w swoim rodzaju i oczywiście modne! Najlepiej aby sukienki były mini wersją sukienek celebrytek, aktorek i piosenkarek. W związku z tym firma zajmująca się produkcją popularnych na całym świecie lalek Barbie postanowiła zatrudnić projektanta. Jak się okazuje genialny pomysł bo im ciekawsza i piękniejsza suknia lalki tym większe zainteresowanie ;]. Biedni rodzice… !
  • Kolejnym dziwnym, a może nie tyle dziwnym co dosyć skomplikowanym i mniej popularnym zawodem jest… foley designer czyli osoba, której zadaniem jest stworzenie wszystkich dźwięków w filmie. To właśnie foley designer jest odpowiedzialny za na przykład: szum morskich fal, stukot pociągu na torach czy też za dźwięk chrupiącej rzodkiewki w ustach aktora. Praca trudna, ponieważ wymaga wielu umiejętności, doświadczenia oraz sporego zasobu wiedzy! Niestety w Polsce nadal mniej płatna niż na zachodzie ale kto wie… ;].

Źródło zdjęć: thebarbiecollection.com