Research

Są pytania, które warto zadać i są odpowiedzi, które warto znać. Rozmowa o pracę to mocno stresujące wydarzenie w związku z czym wiele osób zapomina lub wstydzi się zapytać swojego pracodawcę o szczegóły oferty. Niestety jest to błąd i to w dodatku duży. O co warto zapytać przyszłego pracodawcę już niebawem, a dzisiaj chciałabym poruszyć temat jak przygotować się do rozmowy o pracę.

Magnet attracts idea

Rozmowa rekrutacyjna wygląda zazwyczaj tak samo. Przebiega w dość formalnym tonie i są to krótkie pytania mające na celu rozwinąć wysłane CV oraz list motywacyjny. Niektóre firmy poza pytaniami, sprawdzają swoich przyszłych pracowników dając im różnego typu zadania. Wszystko zależy od rodzaju pracy i profilu firmy. Warto także pamiętać, że coraz częściej jest kilka etapów rekrutacji o czym z pewnością informuje pracodawca podczas pierwszego spotkania. No i tu warto wiedzieć, że można się do tej rekrutacji dobrze przygotować. W jaki sposób?

  • Rzetelnie sprawdzamy swoje CV oraz list motywacyjny – jeżeli pracodawca zapyta nas o nasze wcześniejsze zatrudnienie musimy wiedzieć i pamiętać o wszystkich szczegółach. Sytuacja, kiedy nie będziemy w stanie powiedzieć czegoś więcej o poprzednim zatrudnieniu z pewnością będzie miała negatywne skutki.
  • Drugą kwestią jest sprawdzenie profilu firmy. Najlepszym wyjściem jest przeszukanie internetu. Zazwyczaj większość firm ma swój profil na portalach społecznościowych takich jak facebook czy google plus. Informacji możemy też szukać na popularnym goldenline. Im więcej wiemy tym lepiej jesteśmy przygotowani i wiemy czego spodziewać się podczas rozmowy! W takiej sytuacji przyszły pracodawca może być pod wrażeniem naszego przygotowania i wiedzy.

Pamiętajcie, że internet to skarbnica wiedzy ;].

Źródło zdjęć: atmanco.com